Dlaczego chorzy boją się leczenia?

Dzień dobry nie dawno zmarła moja mama we śnie nie chciała leczyć serca bardzo się bała lekarza i szpitala. Od czego to może zależeć nigdy tego nie zrozumiem na naszych oczach gasła a my nie mogliśmy jej pomoc bo nie chciała iść do lekarza. Czemu ludzie obawiają się leczenia ?
KOBIETA, 42 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry,

Powodów, przez które mama nie chciała się leczyć jest wiele. Niektórzy obawiają się diagnozy, inni bolesnego leczenia, czy badań. Być może nie chciała, aby rodzina oglądała ją w złym stanie. Niestety nie jesteśmy w stanie już się tego dowiedzieć, ani jej o to zapytać. Pomimo najszczerszych chęci nie posiadamy magicznej kuli, która pokazałaby nam odpowiedzi na nasze pytania.

W tym trudnym czasie proszę zadbać o siebie. Może być to trudne, jednak warto uszanować decyzję mamy. Warto skupić się teraz na miłych wspomnieniach z nią związanych, na tym, jaką była osobą i spędzać czas z najbliższymi.

Pozdrawiam, Oliwia Mazurowska