Dlaczego mąż tak dziwnie się zachowuje?

Witam, jestem w małżenstwie 1.5 roku. Mój mąż dziwnie się zachowuje. Oszukuje mnie w sprawach finansowych, ma dlugi, gdy wytykam mu klamstwo broni sie wymyslajac na mnie różne historie ktorych nie było, zawsze probuje odwrócić kota ogonem. Mam wrażenie że żyje myśląc wyłacznie o sobie. Ignoruje moje potrzeby, traktuje mnie jakbym nie miala własnego zdania. Gdy już mi w czymś pomoże albo zrobi coś dla mnie wytyka mi to i wykorzystuje przeciwko mnie w kłotni. Zawsze obiecywał poprawe gdy groziłam odejściem nie wiem czy jest sens czekac na poprawe jego zachowania po raz czwarty... tym bardziej ze nigdy nie widzi swojej winy tylko zawsze zgania na innych.

Dzień dobry, trudno odpowiedzieć na Pani pytanie dlaczego mąż tak Panią traktuje. Warto zastanowić się dlaczego z nim Pani jest i czy jest Pani wstanie nadel z nim być kiedy całkowicie burzy zaufanie w relacji. Rozumiem, że nie czuje Pani z jego strony dbałości o swoją żonę , rodzine. Z tego co Pani pisze rozumiem, że już nie wierzy Pani że coś się zmieni. Niestety kiedy my nie widzimy swoich błędów tylko o wszystko obwiniamy innych to faktycznie trudno mieć nadzieje że coś się zmieni. Zmiany nadchodzą wtedy kiedy czujemy że coś robimy źle i wtedy kiedy widzimy że wszystko możemy stracić i bardzo tego nie chcemy. Być może Pani mąż nie wierzy że Pani odejdzie stąd nadal idzie tą samą drogą, raniąc Panią. Warto pomyśleć o wizycie u psychoterapeuty zajmującego się terapią małżeństw. Często jest tak że kiedy specjalista zwróci nam uwagę na pewne kwestie zaczynamy je do siebie dopuszczać. Wspólna praca, wspólne cele terapeutyczne doprowadzają do zmian w związku. Jeżeli czuje Pani że chce Pani ratować swoje małżeństwo warto zaproponować mężowi to rozwiązanie. Jeżeli będzie bardzo na nie, to również będzie dla Pani informacją że on nie chce zmian. Życzę powodzenia A. Pacia