Do jakiego lekarza się udać w celu diagnostyki autyzmu?

Podejrzewam u siebie autyzm. Rozumiem że diagnozowanie sobie autyzmu jest obecnie modne, ale uważam że - nieważne, co to tak naprawdę jest - to coś, co odbiera mi możliwość odnalezienia się w wśród ludzi. Całe życie byłem wyśmiewany i poniżany za swoje dziwne zachowania. Nie chcę o nich mówić, ale to w dodatku do nieumiejętności rozmawiania z ludźmi, interesowania się dosłownie jedną rzeczą na świecie i generalna niekompetencja w całej reszcie sfer życia poważnie obniża jakość i chęci do życia. Moje pytanie brzmi, czy mogę zgłosić się do jakiegoś lekarza by to (lub coś innego) definitywnie zdiagnozował i czy istnieje szansa z tego wyjść, czy jestem na to, w zasadzie, skazany? Byłem u kilku psychologów, psychoterapeutów ale zawsze zdawali się daleko uciekać od powiedzenia co mi dolega.

Ma Pan już doświadczenie z psychologami i psychoterapeutami.
Ja zachęcam do wizyty u psychiatry, który będzie "ostatecznie" mógł opisać z czym się Pan boryka.
Pozdrawiam