Druga osoba w jednym ciele

Witam, mam na imię Adrian i mam 15 lat. Mój problem polega na tym, że czuję, jakby była we mnie 2 osoba, dziwne jest to, że normalnie rozmawiam z tą osobą, zdarza się też, że ta osoba "przejmuje kontrolę" nade mną, chodzi o to, że wiem co robię, ale nie mam na to wpływu ani nawet nie wiem jak to robię (przykładowo zadanie, którego wcześniej nie mogłem rozwiązać), ta druga osoba nie robi nic złego, najczęściej mi pomaga. Chciałbym się o tym więcej dowiedzieć, czy to jest choroba psychiczna?

witaj Adrianie!
to co przezywasz może być elementem okresu Twojego dojrzewania. Niektórzy ludzie czasami wówczas czują się jakby ciało nie było ich i nie mieli nad nim kontroli. Aczkolwiek jest jakieś prawdopodobieństwo że jest to początek choroby psychicznej. Powinieneś porozmawiać o tym z rodzicami lub psychologiem/pedagogiem szkolnym aby pomogli Ci skonsultować tą sprawę ze specjalistą- psychologiem.
pozdrawiam

Witam
Twoja problematyka wydaje się dotyczyć wypartych emocji, które tworzą coś, co doświadczasz jako drugą osobę. Możliwe, że ta druga osobowość to taka część ciebie, którą odrzuciłeś ze względu na jakieś traumatyczne przeżycia. Czasami tego typu odczucia mogą jednak być naturalne i rozwojowe np. związane z wytworzeniem przez ciebie wewnętrznej "ulepszonej" wersji siebie. Polecam skontaktowanie się z psychoterapeutą, który pomoże ci rozeznać przyczyny tego odczucia.
Pozdrawiam
Daniel Filipek