Emocje związane z krytyką

Jestem zła na siebie, że nie spełniam swoich wymagań w stosunku do siebie! Zauważyłam, jak taka krytyka zniechęca mnie np. do czytania książek, które uwielbiam! Jestem niepewna samej siebie, a przez to również innych ludzi! Boję się tego co ludzie powiedzą! Całkowicie przejmuję się krytyką! Jak to zmienić? Ja nie wiem, jak wygląda życie, świat! Dlatego się ich boję! Teraz jestem w warunkach chronionych, ale boję się tego, co będzie po wyjściu!

Dodatkowo strach przed oceną społeczną i potrzeba aprobaty społecznej są elementami, które mogą rzeczywiscie powodować dyskomfort. Jeżeli dotychczas nie poradziła sobie Pani samodzielnie ze swoim bardzo silnym podejściem do krytyki ze strony innych osób - tym bardziej będzie pomocne spotkanie ze specjalistą. Pozdrawiam.

Pisze Pani, że obecnie jest w warunkach chronionych. Czy w miejscu przebywania jest dostęp do usług psychologicznych? Jeżeli tak, to proszę zgłosić się na rozmowę i omówić problemy, które panią trapią. Strach przed opinią społeczną jeżeli jest nasilony będzie Panią znacznie ograniczał w codziennym funkcjonowaniu.