Fascynacja nowo poznaną osobą

Na początku znajomości jest tak, że ta osoba mnie oczarowywuje, ciągle o niej myślę i ją idealizuję... Dopiero z czasem przychodzi taki nieoczekiwany wstręt. Owa osoba zaczyna mnie irytować, wręcz się nią brzydzę... Zdarzają się jeszcze takie sytuacje, że kiedy osoba, którą jestem zafascynowana, zauważa, że mam zły nastrój (mam problemy typu samookaleczanie, obsesyjna chęć odchudzania oraz nadużywanie leków) (sama też zaczynam się zachowywać, żeby ktoś zauważył, że mam jakieś problemy, chcę zwrócić na siebie uwagę), to ja najpierw robię wszystko, żeby ktoś się mną martwił i przejmował, a później, kiedy jest szansa wygadania się i w ogóle udzielenia sobie pomocy, to odrzucam tę sytuację. Mówię, że z moimi problemami nie da się nic zrobić, choć tak naprawdę oczekuję czyjegoś zainteresowania... Dodam, że osobami, którymi się tak fascynuję, a które później mnie irytują, są najczęściej dziewczyny, kobiety, właściwie chyba tylko nimi się fascynuje... Mam 16 lat.

16 LAT ponad rok temu

Witam!

Trudno mi udzielić odpowiedzi, ponieważ nie zostało zadane pytanie. Jako komentarz do Twojej wypowiedzi, mogę natomiast gorąco zachęcać Cię do wizyty u lekarza psychiatry, ze wzglądu na zagrażające życiu zachowania, jak samookaleczanie i nadużywanie leków oraz zaburzenia odżywiania. W poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży główną metodą leczenia jest psychoterapia. Psycholog pomoże Ci również w rozwiązaniu problemów w relacji z innymi dziewczynami. Wspominasz o tym, że potrzebujesz i aktywnie szukasz pomocy. Profesjonalną pomoc możesz uzyskać właśnie w takiej poradni. Proszę, abyś spróbowała porozmawiać na temat swoich problemów z bliską Ci osobą dorosłą, którą obdarzasz zaufaniem.