Jak bardzo musi być zbilansowany posiłek, aby dieta przynosiła efekty?

Witam. Mam pytanie. Od jakiegoś czasu jestem na diecie (wymóg zdrowotny) i u mnie jest ok i chudnę. Ale nie o mnie mowa. Mój chłopak też chciał przejść na dietę. W weekendy nie ma problemu je to co ja i się czuje dobrze. Natomiast problem pojawia się w ciągu tygodnia gdzie pracuje od godziny 11 do 19 i ma jedną przerwę pół godziną która jest o godzinie 14 i kolejny posiłek może zjeść dopiero koło godziny 20 lub 21. Nie jest możliwe żeby jadł tyle posiłków ile zaleca dieta czyli od 5 do 7. Moje pytanie więc polega na tym. Jak bardzo musi być zbilansowany posiłek (tylko ten jedyny w pracy) aby dieta przynosiła efekty? Nadmienię że obydwoje mamy dietę dobraną przez lekarzy bogatą w węglowodany proste i nie przekraczającą dziennej dawki kalorii dla dorosłego człowieka

Witam
Warto aby chłopak udał się do dietetyka który indywidualnie dla niego zbilansuje dietę tak aby przynosiła ona efekty.
Pozdrawiam