Jak mogę poprawić dykcję?

Dzień dobry, mam 21 lat. Pytanie nie zostało zadane dla żartu mianowicie proszę o poradę w jaki sposób mogę poprawić swoją dykcję? Nie ukrywam że hobbistycznie nagrywam piosenki i w nich słyszę, że posiadam lekką wadę wymowy. (wkleił bym link, ale nie wiem czy jest to dozwolone). Ćwiczyłem łamańce językowe, mając korek w ustach, ale to dawało chwilowy efekt. Czy jest jakiś lekarz, do którego mógłbym się zwrócić o pomoc? Zależy mi na pięknej i wyraźnej mowie nie tylko podczas nagrywania piosenek. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz :)
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy w ten sposób mogę poprawić stymulację?

Witam. Od dłuższego czasu się masturbowałem i teraz mam problem ze wzwodem i z orgazmem podczas normalnego stosunku. Ostatnim razem próbowałem uprawiać seks z dwoma koleżankami i niestety był problem. Kiedyś gdy byłem młodszy nie było takich problemów. Bez problemu osiągałem wzwód i uprawiałem parę razy w tygodniu seks ale przez dłuższy czas nic. Przerwałem masturbowanie się ale czasami mam dni w którym mam straszną ochotę na seks. I pytanie brzmi , czy gdybym miał jakąś sztuczną lalkę , czy coś nie zaszkodzi mi tak jak masturbacja? Bo słyszałem, że brak orgazmu jest przez inny sposób stymulacji penisa a zadowalając się na lalce gumowej lub czymś podobnym tak aby stymulować się podobnie jak podczas seksu nie powinno mi chyba zaszkodzić a nawet poprawić sytuację stymulacji?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak mogę poprawić swoje samopoczucie?

Mam na imię Eliza i mam 20 lat. Od pewnego czasu zauważyłam, że nie potrafię cieszyć się ze szczęścia innych. Kiedyś byłam podekscytowana, gdy przyjaciółce coś się udało. Obecnie jestem w najlepszym przypadku obojętna a w najgorszym przygnębiona. Nie wiem skąd to się bierze, ale czuje się naprawdę okropną przyjaciółką, dręczy mnie to, sprawia że czuję się jeszcze gorzej niż zwykle. Czuje sie też zazdrosna, że jej (i innym osobom) wiedzie się lepiej. Koleżanka z liceum wyjechała na studia do Anglii, druga do Niemiec, trzecia pracuje w USA, czwarta studiuje w Warszawie... A ja nie poszłam na studia tylko do szkoły policealnej, chociaż studia planowałam (zrezygnowałam ze względu na depresję i stany lękowe, obiektywnie nie dałabym rady studiować, więc stwierdziłam, że zrobię sobie 2 lata przerwy na wyzdrowienie ucząc się zaocznie). Przyjaciółka bardzo się cieszy, że ten rok należy do niej, że tak dużo jej się udaje, ma tak wielkie plany, marzenia, ambicje... Ma przyjaciół, znajomych, ciągle się z kimś spotyka, bawi, ma czas na naukę i sport. Ja w tym czasie nie mam oprócz niej nikogo (mieszkamy niestety 300km od siebie), nie wychodzę z domu albo przez całkowity brak siły albo lęk przed wszystkim, dostaje ataków paniki i nici z wyjścia. Jak już wychodzę to zawsze z kimś z rodziny na godzinę albo dwie zakupów lub do lekarza psychiatry. Lekarz mówi, że muszę czym prędzej rozpocząć psychoterapie, ale termin na nfz mam dopiero na początek maja (i to najwcześniej), a prywatnie mnie nie stać. Mój zły stan pogarsza bardzo ten fakt braku radości ze szczęścia przyjaciółki. Przygnębia mnie. Często po rozmowie na ten temat czuję się dużo gorzej i mam myśli o samookaleczaniu (walczę z tym nałogiem od dwóch lat, jestem "czysta" już 2 miesiące co jest dla mnie wielkim sukcesem) czasem też samobójcze. Nie wiem co z tym zrobić, boję się, że mój brak entuzjazmu z cieszenia się z nią sprawi, że będziemy się od siebie oddalać, a tego bardzo nie chce. Czy jest jakiś sposób, żebym znów mogła cieszyć się z innymi?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani Elizo,

depresję i stany lękowe trzeba leczyć, ponieważ same symptomy nie ustąpią wręcz przeciwnie, problem będzie się nawarstwiać, np. anhedonia - brak lub utrata zdolności odczuwania przyjemności; zmysłowej, cielesnej, emocjonalnej. Wskazana jest dla Pani pomoc w formie psychoterapii oraz farmakoterapia, kompleksowe leczenie, które można uzyskać w Poradni Zdrowia psychicznego NFZ. Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty