Jak można poprawić umiejętność słuchania i rozmawiania?

Witam, Gdy zaczynam rozmowę, na początku jest w miarę dobrze, ale później nie rozumiem czego dotyczy rozmowa, nie wiem, co powinnam powiedzieć, mogę stać przez 30 minut i nie wiedzieć, co się dzieje. Nie umiem dołączyć się do trwającej rozmowy. Mam problemy z rozumieniem lekcji, (często nie wiem, co mam zrobić w domu), ale gdy pracuję sama osiągam doskonałe rezultaty. Nie umiem też długo mówić. Z czego to może wynikać? Jak można poprawić umiejętność słuchania i rozmawiania? Dziękuję za odpowiedź

Dzień Dobry Pani,

Z jakiegoś powodu, Pani skupienie się na rozmowie i czynnym w niej uczestnictwie spada w otoczeniu innych osób.

Jest prawdopodobne, że kiedy trwa rozmowa, być może Pani wtedy skupia się na tym, co i jak powiedzieć (dużo osób tak ma), a nie bardzo na temacie rozmowy.

Co Pani mogłaby zrobić, żeby poprawić umiejętność słuchania i rozmawiania?

Pomocna dla Pani byłaby relaksacja, medytacja, joga, uczestnictwo w kursie komunikacji, poczucia własnej wartości, bądź warsztaty mnemotechniczne, które znacznie poprawiają umiejętności komunikacyjne.

A także aktywność fizyczna i suplementacja.

Życzę Pani skutecznej komunikacji ,
Irena Mielnik-Madej

Witam, napisała Pani że traci wątek w trakcie rozmowy, trudno jest Pani włączyć się ponownie. Ma Pani również trudności z rozumieniem lekcji. Będąc sama osiąga świetne rezultaty. Możliwe przyczyny to zaburzenia pamięci i koncentracji uwagi. Mogą wynikać ze stresu, zmęczenia, zmartwień lub zbyt dużego obciążenia wynikającego z dystraktów w otoczeniu. Przesyłam link do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-koncentracja
Pozdrawiam