Jak oduczyć się nawyku gryzienia?

Witam mam 22 lata i mam problem na tle nerwowym, otoż wszystko co mi wpadnie w rece gryzę (korki od butelek, dlugopisy, plastiowe opakowania) szczegolnie mocno objawia sie to na nastepny dzien od spozycia alkoholu. Moje pytanie brzmi jak sobie z tym radzic?

Podobnie jak notoryczne obgryzanie paznokci, które jest zaburzeniem związanym z odczuwanym napięciem czy niepokojem, tak gryzienie czy zgrzytanie zębami może mieć podobne źródła i przyczyny. Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa, który nie tylko pomoże poznać emocjonalne źródła trudności, ale także zaproponuje możliwości poradzenia sobie z przyczynami, zmotywuje do zmiany i doradzi behawioralne metody radzenia sobie z trudnością (np zaproponuje inne, bardziej adaptacyjne, zdrowe formy rozładowywania napięcia).