Jak odzyskać zaufanie chłopaka?

Jestem kobietą mam na imię Agnieszka mam 19 lat. Mój chłopak jest bardzo wrażliwą i upartą osobą. Już parę razy zawiodłam jego zaufanie w drobnych i bardziej poważnych sprawach.

Wcześniej miałam nieudany związek i teraz ciężko mi uwierzyć w to, że zasługuję na tak wspaniałego chłopaka jak on. jesteśmy za sobą 3 lata. on już parę razy chciał ze mną zerwać ale jednak tego nie robił. on jest całym moim życiem. Tym razem pokłóciliśmy się o to, że nie powiedziałam mu, że od nowa założyłam gg i on mi nie wierzy że nie pisze z żadnym chłopakiem.

Powiedział mi, że nie ma do mnie zaufania i już mi nie wierzy ale na razie nie zostawił mnie. Ja ciągle bardzo się boję, że w końcu może to zrobić. On jest miłością mojego życia Jak mam jego i jego zaufanie odzyskać??

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam Pani Agnieszko!

Zaufanie w związku jest jednym z podstawowych filarów, który gwarantuje trwałość relacji. Dla Pani partnera zapewne zaufanie też ma wielkie znaczenie, tym bardziej, że wspomniała Pani, że chłopak jest bardzo wrażliwy i łatwo go zranić.

W Waszym związku brakuje zaufania zarówno u Pani, jak i Pani partnera. Mimo iż kocha Pani swojego chłopaka, twierdzi, że jest wspaniałym człowiekiem, to kilkakrotnie zawiodła Pani swojego partnera i nadszarpnęła kredyt zaufania. Proszę się teraz nie dziwić, że chłopak jest przezorny, ostrożny i nie ufa Pani do końca. Boi się być zraniony. Oczywiście, nie usprawiedliwiam jego zazdrości i tego, że posądza Panią o czyny, jakich Pani nie popełniła, jednak proszę wczuć się w jego sytuację. Wcześniej się na Pani zawiódł, oszukała go Pani, dlatego teraz zapala mu się lampka kontrolna i chce Panią kontrolować. Nie wierzy Pani, że założyła Pani komunikator do celów innych niż flirtowanie z innymi mężczyznami.

Zdaję sobie sprawę, że boi się Pani, że Pani chłopak kiedyś spełni swoje szantaże i odejdzie od Pani. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Przede wszystkim szczerą i spokojną rozmową. Zachęcam Panią do przeczytania poniższych artykułów:

http://portal.abczdrowie.pl/jak-sie-klocic
http://portal.abczdrowie.pl/zaufanie-w-zwiazku
http://portal.abczdrowie.pl/konflikty-w-zwiazku

Pozdrawiam i życzę powodzenia!