Jak pogodzić się z końcem związku?

Dzień dobry. Cztery miesiące temu porzucił mnie chłopak, pisząc SMS, że nie chce się wiązać i nie widzi dalszej przyszłości z tej znajomości, tak jak ja bym tego chciała i przeprasza. Byliśmy przeszło pół roku ze sobą i z tego co wiem, był w związku 1,5 roku i partnerka go zdradziła. Podobno bardzo to przeżył. Od tego czasu jakoś nie mogę się pozbierać, często płaczę, jestem rozdrażniona, nic mi się nie chce. Człowiek, którego pokochałam okazał się nie wart moich uczuć. Wszystko wydaje się nie mieć sensu. Chciałabym zapomnieć, by mniej bolało, ale nie wiem, jak mam sobie z tym poradzić. Jak mam zapomnieć i próbować żyć dalej, skoro wszystko mi o nim przypomina, zdjęcia, wycieczki i podróże. Wszystko to miało jakoś sens, teraz w nic już nie wierzę, bo wszystkie wartości i wręczane kwiaty dla mnie miały jakąś wartość, dla niego widocznie nie. Proszę o radę, jak mam zapomnieć i żyć dalej, i czemu tak postąpił. Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Czasu nie da się już cofnąć. Pół roku razem to spory kawałek czasu i nie ma co się dziwić że trudno Pani się pogodzić z nagłą zmianą. Nie ma jednej złotej zasady jak postępować w takim przypadku i jak sobie poradzić w tej trudnej sytuacji, jeżeli nie jest Pani w stanie sama poradzić sobie z uczuciami proszę się zastanowić nad wizytą u psychologa. Konsultacja ze specjalistą pomoże Pani spojrzeć na problemy pod innym kątem, a psychoterapia może pomóc w zmianie nastawienia do otaczającego świata. Warto również z innymi porozmawiać o swoich uczuciach, jeżeli ma Pani serdeczną przyjaciółkę może to właśnie z nią warto podzielić się przeżyciami, czasami wyrzucenie z siebie wątpliwości i żalów działa oczyszczająco.
Na zadawane przez Panią pytania dlaczego tak się stało nikt oprócz Pani byłego partnera nie zna odpowiedzi, może warto z nim przeprowadzić jasną i szczerą rozmowę w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Proponowałabym Pani skorzystać ze wsparcia psychologicznego, by mogła Pani
przepracować stratę, by przyglądnąć się swojej byłej relacji, by móc dotrzeć do swoich zasobów, czego pani serdecznie życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com