Jak pomóc chłopakowi, który powinien schudnąć?

Witam, mój chłopak ma problem ze swoją wagą. Powinien schudnąć 10-15 kg. On sam to widzi, ale nie może się zmotywować, brak mu silnej woli. Wiele razy próbował i nic z tego, a raz nawet dostał efekt jo-jo i dlatego się strasznie załamał i nie wierzy, że schudnie. On twierdzi, że sam sobie musi z tym poradzić. Do dietetyka nie chce pójść, bo uważa, że mu zaszkodzi.. Jak mogę mu pomóc? Co powinnam zrobić? Dodam, że mieszkamy 50 km od siebie i widujemy się rzadko;/

Może zaproponuje mu Pani, że pójdzie z nim na wizyte u dietetyka albo razem zacząć zdrowsze odżywianie w połączeniu z aktywnością fizyczną - będzie to powód do częstszego widywania się.

Witam!

Motywacja jest kluczem do sukcesu. Pani chłopak musi postawić sobie ciel i do niego dążyć. Droga do zredukowania masy ciała nie jest prosta, ale warto jest walczyć o swoje zdrowie i samopoczucie. Zachęcam do odwiedzenia mojej strony http://diet-coaching.xaa.pl/ - można na niej znaleźć przydatne informacje o odchudzaniu oraz przepisy.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam. Najważniejsza to motywacja i silna wola ,może spróbować namówić go na dietetyka i pójdziecie razem.Pozdrawiam

Zaczynanie byle jakiej diety najczęściej kończy się efektem jo-jo. Pacjent chodzi głodny, rozdrażniony i osłabiony, nie ma się co dziwić, ze nie chce się stosować takiej diety. Musi być dobrana odpowiednia kaloryczność i błonnik pokarmowy w górnej granicy normy, daje sytość. Często Panowie którym ustalam diety dzwonią czy mają zjeść całą rozpisaną dietę, tak tego dużo. chodzą syci i chudną. Do tego aktywność fizyczna 3-4 razy w tygodniu i efekt gwarantowany.