Jak pomóc żonie z niską samooceną?

Moja żona(24)ma bardzo niską samoocenę,wieloma rzeczami się stresuje. Jednocześnie ma problemy z huśtawką nastrojów, nie radzi sobie z emocjami. W ciągu jednego dnia na zmianę wpada w super nastrój, jest niesamowicie miła, kochana, gdy nagle potem z błachych powodów (np. uderzenie się przez przypadek) wpada w nieopanowaną histerię, krzyczy, kłóci się agresywnie, aż trudno ją opanować, wpada też czasem w płacz i strach. W dzieciństwie jej rodzice się rozwiedli. Czy to objawy choroby pychicznej?

pozdrawiam Pana, RG

Witam Pana
Objawy, które Pan opisał wskazują na zaburzenia
nerwicowo – depresyjne.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Nieleczone zaburzenia nerwicowo – depresyjne
cały czas postępują i prowadzą do silnego
pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Przede wszystkim uniemożliwiają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia
nerwicowo – depresyjne i ich konsekwencje,
należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Jeżeli chce Pan pomóc żonie, to proszę zachęcić ją
do psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
zespołu nerwicy i depresji , ale również
dociera się do przyczyny problemu i znajduje się
sposób jego rozwiązania.
Gdyby żona chciała porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, przede wszystkim proszę z żoną o tym porozmawiać. Uprzedzić że chce przeprowadzić z nią rozmowę, w dniu w którym jej nastrój będzie stabilny, żeby odczuła że jest to chęć wsparcia z Pana strony, troska o nią. Pana żona ma bardzo niską samoocenę, wieloma rzeczami się stresuje. Huśtawki nastrojów mogą być związane ze stresem, z tym że sobie nie radzi w pewnych sytuacjach, zmaga się z czymś. Nie musi być to symptom choroby psychicznej. Proszę spytać jakiego wsparcia, pomocy oczekuje po Panu. Proszę porozmawiać czy nie chciałaby skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapii. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu.
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl