Jak poradzić sobie z mizofonią?

Jak poradzić sobie z mizofoniną? mam 20 lat i coraz więcej dźwięków doprowadza mnie do nerw i płaczu, nie umiem wytrzymać i wychodzę, ale nie sądzę że to dobre rozwiązanie, co mam zrobić ? jak sobie z tym poradzić? nie umiem tych dźwięków ignorować.

Polecam udać się na spotkanie z psychiatrą i psychoterapeutą. Jedynie współpraca ze specjalistą może pomóc Pani w pokonaniu problemu. Polecam również udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci podstawowe badania lekarskie, które pomogą ustalić przyczynę Pani dolegliwości. Pozdrawiam.

Zachęcam do podjęcia diagnostyki, a także skorzystania z psychoterapii. Warto sprawdzić, czy zaburzenie wynika z nadwrażliwości słuchowej, czy tez jest pochodna trudności emocjonalnych, rozdrażnienia, nadmiernego stresu, przemęczenia itp. Poznanie przyczyny, źródła trudności pozwoli na podjęcie właściwych działań.