Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak poradzić sobie z tęsknotą za rodziną?

Mam 21 lat Wyjechałam do francji aby pomóc starszej samotnej ciotce w obowiązkach domowych ale bardzo tęsknie za domem jestem tu od 9 sierpnia do 21 grudnia ale nie mogę sobie poradzić z tęsknotą zwłaszcza za mamą cały czas chodze przybita mam doła Dodam że ciotka ma małe mieszkanie i nie ma bardzo nic do roboty. ma też trudny charakter często się z nią kłócę Nie wiem co robić często w nocy płacze bo nie moge sobie jakoś z tym poradzić Prosze o rade jak wytrzymać do tego grudnia i nie zwariować
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Sposoby na zapominanie

Witam serdecznie,
Przede wszystkim postaraj się utrzymywać możliwie jak najczęstszy kontakt z rodziną - przez telefon czy internet. Poza tym możesz pisać również pamiętnik, a w nim to wszystko, co chciałabyś opowiedzieć swoim bliskim.
Warto także, abyś wykorzystała ten pobyt za granicą dla własnego rozwoju - zwiedzaj, obserwuj i poznawaj kulturę. I pamiętaj, że każdy kolejny dzień zbliża Cię do powrotu.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Witam. Jeśli koniecznie chce Pani zostać do końca to może w dobie internetu on będzie odskocznią na zabicie czasu a jeszcze lepiej książka, robienie czegoś co się lubi, może jakiś sport lub spacery, co daje okazję na poznanie kogoś.
Magdalena Brabec

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy