Jak powinna wyglądać dieta bezwęglowodanowa?

Witam, mam problem z nawracającymi infekcjami miejsc intymnych. Na wymazie z pochwy wyszło, że mam grzyba odpornego na część antybiotyków i paciorkowca. Przeszłam miesięczną kurację. Po dwóch miesiącach znowu pojawiło się "coś". Moja ginekolog poza przypisaniem leków (czterodniowa kuracja) zaleciła mi miesięczną dietę bezwęglowodanową. W związku z tym chciałabym się zapytać "z czym to się je". Do ilu gram węglowodanów można przyjmować dziennie (chyba nie da się wyeliminować ich całkowicie).

Po pierwsze sugerowałabym Pani przynajmniej dwumiesięczną kurację probiotyczną (mogą to być preparaty podawane doustnie). Tylko prawidłowa mikroflora naturalna dla dróg rodnych może zapewnić Pani trwalsze rozwiązanie problemów. Ponadto powinna Pani dbać o niskie pH w obrębie dróg rodnych (tzn. jeżeli współżyje Pani z partnerem proszę koniecznie używać prezerwatyw, gdyż nasienie zobojętnia środowisko pochwy i sprzyja nawracaniu infekcji).
Co do diety to w takim wypadku nie stosuje się diety bezwęglowodanowej, ale dietę bez cukrów prostych. Powinna Pani zatem wykluczyć wszytko co cechuje się słodkim smakiem, od słodyczy zaczynając, a na owocach kończąc. Wszystkie węglowodany w diecie powinny pochodzić ze źródeł pełnoziarnistych (jak pieczywo razowe pełnoziarniste, makaron razowy, ryż brązowy i nieoczyszczone kasze). Takie postępowanie wraz z terapią probiotyczną powinno Pani pomóc w walce z infekcjami na trwałe. Jeżeli zauważy Pani, że zaprzestanie diety sprzyja nawrotom infekcji to sugerowałabym stosowanie diety eliminującej cukry proste długookresowo, jest ona zupełnie bezpieczna (a wręcz zalecana). Proszę pamiętać, aby wykluczone z diety owoce zastąpić odpowiednią porcją warzyw.

W przypadku kandydozy (czyli powracających infekcji grzybiczych) należy wyeliminować z diety:
• Produkty cukiernicze, słodycze
Owoce (oprócz cytrusów i kwaśnych grejpfrutów)
• Czarna kawa i herbata, alkohol
• Napoje gazowane, słodzone
• Drożdze, proszek do pieczenia
• Biała mąka (biały chleb), biały ryż ,
• Produkty wysokooczyszczone, wysokoprzetworzone, konserwowane (konserwanty nie ulegają rozkładowi w procesach trawienia przez co niszczą prawidłową mikroflorę jelit)
• Mleko (fermentowane produkty mleczne są wskazane!)

Zalecane są:
• Chleb bez drożdży, maki pszennej oczyszczonej
• Niesłodzone ciastka ryżowe, owsiane, sezam
• Masło, oleje tłoczone na zimno
Jogurt naturalny ( bez mleka w proszku i konserwantów!)
• Ser twarogowy ziarnisty
• Świeże warzywa
Awokado, cytrusy
• Ziarna, kiełki orzechy
• Ryż brązowy, kasze z pełnego przemiału
• Świeże zioła
• Kawa bezkofeinowa
• Herbaty ziołowe, zielone, czerwone, białe
Soki warzywne