Jak pozbyć się przewlekłej anemii?

Witam. Mam 20 lat i od 3 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne. Od dłuższego czasu (właściwie to o wielu lat) robiąc badanie krwi lekarz stwierdza na ich podstawie anemię (niedobór żelaza, za małą ilość hemoglobiny lub erytrocytów). Robię badania średnio 4 razy do roku i wyniki są bardzo podobne. Pomimo tego, że jem produkty bogate w żelazo, ostatnio przez 2 miesiące przyjmowałam kwas foliowy, staram się jeść produkty bogate w witaminy, żelazo itp. od 4 miesięcy bardzo wypadają mi włosy (od 2 miesięcy zażywam regularnie skrzyp z witaminami).  Jak pozbyć się dolegliwości anemii?

http://portal.abczdrowie.pl/kwas-foliowy

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witaj,
w Twoim przypadku warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu- warto przyjmować preparaty  żelaza, które poprawią obraz czerwonokriwnkowy w badaniach laboratoryjnych. Lekarz pierwszego kontaktu pomoże dobrać dla Ciebie najbardziej odpowiednie preparaty.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty