Jak radzić sobie z płaczliwością?

Witam, jestem młodą dwudziestoletnią introwertyczką. Często zdarza mi się płakać, gdy ktoś powie coś nieprzyjemnego lub podniesie głos w stronę mojej osoby oraz bardzo często czerwienię się pod wpływem rozmowy z płcią przeciwną. Zastanawiam się jak mogę zapanować nad płaczem i czerwienieniem się.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Zmniejszenie poziomu stresu a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy stresem a depresją.

Witam!
Myślę, że silne przeżywanie emocji ( w tym płaczliwość) jest konsekwencją braku pewności siebie. Dlatego odczytuje Pani wszystkie komunikaty, jako skierowane przeciwko sobie. To potęguje reakcje, które przybierają na sile w sytuacjach, w których stara się Pani dobrze wypaść ( np. kontakty z płcią przeciwną).
Powinna Pani uwierzyć w siebie, w swoją młodość, mądrość, możliwości i przyszłość. Proszę pamiętać, że Pani także może podnieść głos na kogoś, kto na Panią krzyczy.
Ma Pani prawo powiedzieć "nie" - nie! zgadzam się, nie! proszę nie podnosić głosu.
Warto porozmawiać z kimś zaufanym o swoich wątpliwościach. Warto się otworzyć przed siostrą, koleżanką lub terapeutą, jeśli uzna Pani za konieczne.
Życzę powodzenia. J.Pluta

0

Dobry wieczór,
Myślę, że płacz i zaczerwienienie jest odpowiedzią na doświadczany niepokój i niepewność w sytuacjach społecznych. Warto przyjrzeć się co kryje się za taką reakcją: jakie doświadczenia, myśli i przekonania o sobie. Być może dokonuje Pani błędnej oceny sytuacji, co generuje wspomniane wcześniej emocje.
Myślę, że spotkanie z psychologiem i próba poszukania przyczyn ułatwi Pani znalezienie rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Batugowska

0

Witam
Płacz jest naturalna reakcją człowieka na zranienie. Myślę, że Pani problem może polegać na bardzo dużej wrażliwości oraz wysokim poziomie lęku. W odpowiedzi na te trudne stany emocjonalne pojawia się płacz i zaczerwienienie. Proponuje zgłosić się do terapeuty,aby wspólnie z nim zastanowić się nad przyczyna Pani wrażliwości emocjonalnej.
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty