Jak radzić sobie z płaczliwością?

Witam, jestem młodą dwudziestoletnią introwertyczką. Często zdarza mi się płakać, gdy ktoś powie coś nieprzyjemnego lub podniesie głos w stronę mojej osoby oraz bardzo często czerwienię się pod wpływem rozmowy z płcią przeciwną. Zastanawiam się jak mogę zapanować nad płaczem i czerwienieniem się.

Witam!
Myślę, że silne przeżywanie emocji ( w tym płaczliwość) jest konsekwencją braku pewności siebie. Dlatego odczytuje Pani wszystkie komunikaty, jako skierowane przeciwko sobie. To potęguje reakcje, które przybierają na sile w sytuacjach, w których stara się Pani dobrze wypaść ( np. kontakty z płcią przeciwną).
Powinna Pani uwierzyć w siebie, w swoją młodość, mądrość, możliwości i przyszłość. Proszę pamiętać, że Pani także może podnieść głos na kogoś, kto na Panią krzyczy.
Ma Pani prawo powiedzieć "nie" - nie! zgadzam się, nie! proszę nie podnosić głosu.
Warto porozmawiać z kimś zaufanym o swoich wątpliwościach. Warto się otworzyć przed siostrą, koleżanką lub terapeutą, jeśli uzna Pani za konieczne.
Życzę powodzenia. J.Pluta

Dobry wieczór,
Myślę, że płacz i zaczerwienienie jest odpowiedzią na doświadczany niepokój i niepewność w sytuacjach społecznych. Warto przyjrzeć się co kryje się za taką reakcją: jakie doświadczenia, myśli i przekonania o sobie. Być może dokonuje Pani błędnej oceny sytuacji, co generuje wspomniane wcześniej emocje.
Myślę, że spotkanie z psychologiem i próba poszukania przyczyn ułatwi Pani znalezienie rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Batugowska

Witam
Płacz jest naturalna reakcją człowieka na zranienie. Myślę, że Pani problem może polegać na bardzo dużej wrażliwości oraz wysokim poziomie lęku. W odpowiedzi na te trudne stany emocjonalne pojawia się płacz i zaczerwienienie. Proponuje zgłosić się do terapeuty,aby wspólnie z nim zastanowić się nad przyczyna Pani wrażliwości emocjonalnej.
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka