Jak radzić sobie z zaburzeniami koncentracji?

Witam,Jeśli Mnie pamieć nie myli od 16 roku życie(kiedy zacząlem sobie dorabiać) Miałem spore problemy z koncentracja w pracy, samozaparciem i pozytywnym do owej pracy nastawieniem. Kierownik podaj emi wskazówki jak wykonać dana prace dobrze ja dziwnym trafem zawsze wykonam swoje zadanie w jakiś niezbyt dokładny sposób. Jakieś porady czy triki do wykonywania swojej pracy jednym uchem wchodza po godzinie pusto. W pracy czesto jestem zestresowany i gdy owych zadan do wykonania brakuje robie poddenerwowany że ktoś ostatecznie przyuważy Mnie iż się "nudze" ze tak grzecznie to nazwę. Każdej nocy mam kłopoty z uśnieciem gdyż obawiam się kolejnego dnia w pracy i postawionych przede Mną zadań. Często nastepnego dnia mimo przespania tych solidnych 5-6 godzin prawie nie pamiętam co się poprzedniego dnia działo. Jako iż to praca fizyczna widać iż nie należe do najsilniejszych w owym zakładzie i wykonywanie niektórych prac przychodzi z trudem. Jedynym momentem relaksu i miejscem gdzie wreszcie jakby wracam do pełni władzy i zmysłów jest kiedy opuszcze miejsce pracy. Pragne podkreślić ta sama sytuacja dzieje się w każdej z podjętych u Mnie prac a pracuje już dobre 10 lat przy czym zmieniałem zawód i miejsce wielokrotnie. Pijam alkohol sporadycznie i pale elektronicznego papierosa. Stosuje różne diety, suplementy jak elektrolity, witaminy, magnez. Proszę o pomoc. Dziękuję z góry

Zachęcam do podjęcia spotkania z psychologiem. Jest możliwe, że opisywane trudności nie mają źródła w zaburzeniach neurologicznych, ale emocjonalnych. Wspólnie ze specjalistą będzie Pan miał okazje przyjrzeć się możliwym głębszym (osobowościowym i emocjonalnym) przyczynom zaburzeń motywacji oraz funkcjonowania w pracy, poszukać rozwiązań czy zachowań, które wymagają zmiany. Psycholog pomoże także odnaleźć się na rynku pracy w kontekście zawodowych preferencji i predyspozycji, wesprze, pomoże odbudować poczucie skuteczności, a tym poczucie wartości. Z pomocy psychologa można skorzystać także w ramach kontraktu z NFZ na przykład w Poradniach Zdrowia Psychicznego czy Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej (tzw. NZOZach) mających kontrakt z NFZ. Aby skorzystać z pomocy refundowanej konieczne będzie posiadanie skierowania wystawionego przez lekarza psychiatrę lub lekarza rodzinnego. Można także udać się po pomoc do gabinetów prywatnych (nie jest ona wówczas refundowana). Warto działać i poszukać dla siebie najlepszych rozwiązań.