Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?

Mój 6 letni syn udawał że uprawiał sex z koleżanka i trochę sie martwię i nie wiem jak z nim porozmawiać i co powinnam zrobić

Mówienie o tym bez przesadnej żenady ale i bez niepotrzebnej otwartości oraz jasne postawienie granic moralno- społecznych jest często najlepszym wyjściem.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Przede wszystkim szczerze i zwyczajnie. Nie wstydzić się, spokojnie i nie nerwowo choć to trudny temat dla każdego rodzica. Wytłumaczyć, że sex jest naturalny, że jest częścią człowieczeństwa jednak zarezerwowany dla dorosłych oraz dobrze by był połączony z uczuciem i miłością. Że nie dotyczy dzieci w tym wieku, że istnieje też zły dotyk. Warto poprzeć swoje słowa jakąś książką przeznaczoną dla chłopca w jego wieku.