Jak się pozbyć takich myśli?

Mam znajomych, grupkę przyjaciół ale czuje jakbym ich nie miał... Mam 18 lat. Mieszkam w małym mieście. Mam swoją grupkę 5-6 osobową przyjaciół. W szkole mam znajomych z klasy itp. Jednak czuję się jakbym nie miał nikogo. Gdy tylko np nie mam z kim wyjść na dwór od razu mam takie myśli przykładowo "Nie mam przyjaciół jestem kompletnie sam" lub "Zawsze będę sam nie potrzebnie żyje" Szczerze mówiąc takie myśli mam od końca wakacji ponieważ wtedy zacząłem siedzieć w domu a na wakacje cały czas siedziałem ze znajomymi na dworze lub byłem u babci. Pomocy bo naprawdę przez te myśli nie daje rady.....

Dzień dobry, zastanawia mnie to poczucie samotności, które Pan opisuje. Pisze Pan o grupce przyjaciół, a zaraz o tym, że nie ma z kim wyjść. Zastanawiam się, kogo tak na prawdę nazywa Pan "przyjaciółmi". Przyjaciel to osoba, do którego właśnie możemy się zwrócić, gdy czujemy się samotni. Rozumiem, że relacje w Pana życiu są, natomiast z jakiegoś powodu nie dają Panu radości, satysfakcji, czy też ulgi. Czasem ten problem mają osoby, które są zamknięte w sobie, wycofane. Potrafią utrzymywać więzi, lecz nie mają poczucia bliskości, bo wiele rzeczy o sobie nie ujawniają - nie ujawniają swoich myśli, uczuć, emocji. Proszę pamiętać, że właśnie dzielenie się tym, co na prawdę "w duszy gra" buduje prawdziwą bliskość i prawdziwą przyjaźń. Może tak jest w Pana przypadku, że Pan wiele rzeczy skrywa, zostawia dla siebie, zostaje sam z trudnymi tematami - którymi warto byłoby się podzielić, dostać wsparcie, zrozumienie. Moją uwagę zwraca też inny objaw, o którym Pan napisał - myśl, że niepotrzebnie Pan żyje. To taka myśl, która jest połączeniem poczucia bezsensowności, beznadziei, braku celu, przekonania o małej wartości. Jeśli takie przeżywanie siebie jest u Pana dominujące, warto skonsultować się z psychologiem. Na zakończenie jeszcze dodam, że izolacja, w której aktualnie wszyscy się znajdujemy sprzyja doświadczaniu samotności, ale też weryfikuje nasze więzi z ludźmi... Pozdrawiam serdecznie. Kamila Dziwota