Jak się zachować w stosunku do groźnej osoby?

Jestem na studiach, 1. semestr. Właśnie do mojej gr przeniesiono niebezpieczną osobę - jest to chłopak, który napastował dziewczynę ze swojej gr. Udawał jej kolegę. Gdy go zaprosiła do domu, zabrał jej klucze, telefon, groził że ją skrzywdzi, krępował ruchy, wyznawał miłość.. Ogólnie sprawa jest na policji. Zastanawiam się jak powinnam się zachowywać w stosunku do niego, jeśli będzie próbował nawiązać ze mną kontakt? A jeśli znajdzie sobie ofiarę tutaj? W gr są 4 dziewczyny, reszta to chłopacy.

Stanowczość, jasne komunikaty, ale bez okazywania wrogości często są wystarczającym sygnałem. Warto także sobie zapewnić wsparcie i możliwości działania ( wiedzieć gdzie zadzwonić w razie trudnej sytuacji, z kim rozmawiać, do kogo się zwrócić- nie tylko wśród bliskich, al,e także wśród instytucji)po to, by mieć poczucie bezpieczeństwa.