Jak sobie radzić z takim uczuciami jak lęk, gniew, nienawiść?

Jak sobie radzić z takim uczuciami jak lęk, gniew, nienawiść, zawiść, złość, zażenowanie i żal jeżeli występują one codziennie w bardzo wysokim, utrudniającym normalne życie natężeniu? Co robić by poczuć się lepiej i by zminimalizować odczuwanie tych negatywnych stanów? Pytam bo od dawien dawna różnego rodzaju emocje stanowią dla mnie nie lada problem i ciężko mi z nimi wytrzymać.

Witam, warto pracować nad zrównoważeniem emocjonalnym np poprzez ćwiczenia relaksacyjne czy uprawianie jogi. Gdyby te metody okazały się niewystarczające proponuję psychoterapię.Pozdrawiam.

Witam,
Na podstawie podanych informacji nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na postawione pytanie. Proszę rozważyć skorzystanie z pomocy psychoterapeuty. Będzie Pan mógł nauczyć się rozpoznawać sytuacje wyzwalające różne emocje, redukować i kontrolować towarzyszące im napięcie. Terapeuta, w kontakcie indywidualnym, pomoże Panu zrozumieć przyczyny i konsekwencje wspomnianych stanów, jak również dobierze odpowiednią formę pomocy.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska