Jak ulepszyć związek?

Co mam zrobić żeby go nie zniechęcić,nie wystraszyć?Rozstał się,12.12.13r wyprowadził się,pomimo wspólnych planów na sylwestra wycofał się.Powiedział że nie chce w ten dzień o nas rozmawiać,rozważa powrót do domu na innych zasadach.Nie wie czy będzie pomiędzy nami tak jak kiedyś było bo jego uczucia do mnie się zmieniły.Chce mi nadal pomagać w remoncie kuchni,iść do kina,na kolację.Powiedziałam że zmieniłam się,chciałabym dostać choć jedną szansę od niego żeby przekonać się czy możemy być razem.

Dzień dobry.

Wydaje się, że po raz kolejny pyta Pani o to samo, co może wskazywać na mało satysfakcjonujące Panią wcześniejsze odpowiedzi.
Dodam tylko, odnosząc się do jednego wątku Pani wypowiedzi, że nie ma szans na to, by zmienić swoje zachowanie z dnia na dzień, więc to, że Pani powiedziała parterowi, że się zmieniła, nie ma nic wspólnego ze zmianą faktyczną.
Podobnie jak poprzednio odpowiem też, że w Pani sytuacji należy dać partnerowi czas na podjęcie decyzji.

Pozdrawiam.

Mgr Maciej Rutkowski

Gdy związek przechodzi kryzys, oczywiście warto zastanowić się nad tym, dlaczego partner postanowił odejść. Jest to jednak bardzo trudne zadanie, ponieważ w takich sytuacjach najczęściej czujemy się porzuceni, przerażeni, skrzywdzeni lub pragniemy natychmiast odzyskać drugą osobą.

Gdy emocje są tak silne, trudno znaleźć w sobie przestrzeń do myślenia. Być może dlatego Pani również trudno jest pisać o tym, co się stało. O jakich innych zasadach mówił partner? Co było przyczyną rozstania? Jak wyglądał wcześniej Państwa związek?

To, że Pani o tym nie pisze, może świadczyć o tym, jak trudne chwile Pani teraz przechodzi i jak bardzo ciężko jest poradzić sobie emocjonalnie z tą sytuacją. Zanim więc przejdą Państwo do rozmów na temat związku, może warto poszukać dla siebie jakiegoś wsparcia. Czasem rozmowa z mamą lub przyjaciółką wystarczy, czasem, gdy emocje są szczególnie silne, warto poszukać pomocy specjalisty.

Mgr Maciej Rutkowski

Szanowna Pani,
po pierwsze proponuje rozmowę/rozmowy z partnerem. Ważne by ustalić gotowość do , budowania związku z Pani strony i partnera, następnie możecie ustalić jak widzicie waszą relację, czy macie wspólną wizję i chęć bycia ze sobą np. na nowych zasadach.
Nie ma ogólnych zasad dot. ulepszenia związku to zależy od tego co nie działa i jakie potrzeby mają partnerzy.
Pozdrawiam.