Jak wypełnić pustkę po śmierci siostry?

Witam.Mam 31 lat i własną rodzinę.10 dni temu zmarła po ciężkiej chorobie(rak jelita grubego)moja 24 letnia siostra.Bardzo przeżyłam jej ostatnie dni,bo czuwałam nad nią niemal bez przerwy.Była pod opieką hospicjum domowego,więc odeszła od nas w domu.Wiedzieliśmy,że umrze,przygotowaliśmy się na to najlepiej jak potrafiliśmy:opieka,namaszczenie,modlitwy.A ja wciąż nie mogę się z tym pogodzić.Siostra była panną,miała tylko rodzeństwo i rodziców.Bardzo ją kocham i nie wiem jak wypełnić tę pustkę?

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
trudno pogodzić się ze śmiercią osoby w tak młodym wieku- jednak na pewno pomaga świadomość, że nie odczuwa już bólu ani cierpienia. Warto także porozmawiać z psychologiem który pomoże podnieść się po takiej stracie.

Szanowna Pani,
nie ma tu prostej reguły. Minęło 10 dni, zachęcam Panią do spotkania z psychologiem. gdyż warto spotkać się ze specjalistą i dać sobie pomóc przejść przez ten trudny czas.

Witaj, przechodzenie przez okres żałoby jest często niewyobrażalnie ciężkim, aczkolwiek niezbędnym elementem naszego życia. Jeśli nie będziesz dawała sobie rady z całą gamą "negatywnych", intensywnych emocji jakie teraz przeżywasz spróbuj skorzystać z konsultacji psychologicznej. Pozdrawiam, Monika