Jak wyznać miłość koledze?

Zakochałam się w koledze z klasy którego znam od 10 lat.Zawsze ze sobą normalnie rozmawiamy zawsze się do mnie dosiada na np:świetlicy uwielbiam przebywać w jego towarzystwie ale czasem ma pewne chumorki raz jest miły i kochany a czasem wredny dlaczeg?Ja go kochamod dawna a on coś do mnie chyba czuje czemu on sie tak zachouje i czemu nie zroobi żadnegokrokudoprzodu?Naprawde zależy mi na nie zawsze jak piszemy na f ijamuszekończyćon zawszeprosianawetbłaga żebym jeszcze została błagam pomóżcie

Jest taka piosenka M. Bajora "Moja miłość największa":) o czekaniu i niewyznawanych miłościach, które po latach okazują się wzajemne..
Czasem warto ruszyć do przodu, zacząć działać, żeby nie tkwić całe życie w jednym miejscu. Tylko działając dajemy sobie szanse na osiągnięcie sukcesu.To prawda, że ryzykuje się porażkę. Ale warto pamiętać, że czasem lepiej wiedzieć, przecierpieć i móc zacząć układać życie na nowo, niż całe lata żyć złudzeniem albo czekaniem.
Zmiany zachowań mogą wynikać z lęku, a także wahania, obawy przed odrzuceniem. Może także warto, by mu to Pani powiedziała? Opowiedzieć jak się Pani z tym czuje, gdy jego zachowanie i stosunek do Pani potrafi się tak zmieniać, pytać o to, co jest powodem itp. To tez może wyjaśnić i pomóc.