Jak zapanować nad atakami agresji?

Witam!Mam pytanie odnośnie mojej agresji. Bardzo szybko się denerwuje, często to skutkuje kłótniami z partnerką lub rodziną i tym bardziej po alkoholu. Jaka jest tego przyczyna i jak mogę to zmienić?

Witaj,
przede wszystkim należy odstawić alkohol,który zaburza kontrolę emocji.Proszę zwrócić się do ośrodka leczenia uzależnień,jeżeli to już jest uzależnienie/tam to zdiagnozują/albo do psychoterapeuty,gdzie można bez używek przyjrzeć się problemom,które trudno Ci jest wyrazić na trzeżwo i spróbować je rozwiązać w inny sposób.

Witam,
najlepiej byłoby pomyśleć o terapii, można nauczyć się rozpoznawać momenty, sytuacje, myśli które poprzedzają wybuchy agresji. Można poznać także głębiej leżącą przyczynę złości. Rożne mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy, częściowo może to wynikać z czynników temperamentalnych, nierzadko także jest to kwestia związana z funkcjonowaniem interpersonalnym. Istnieją także różnego rodzaju treningi z których być może mógłby Pan skorzystać. Jednak w pierwszej kolejności zalecałabym konsultację u psychologa w celu dokładniejszego rozpoznania problemu. Pozdrawiam.