Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zapanować nad atakami agresji?

Witam!Mam pytanie odnośnie mojej agresji. Bardzo szybko się denerwuje, często to skutkuje kłótniami z partnerką lub rodziną i tym bardziej po alkoholu. Jaka jest tego przyczyna i jak mogę to zmienić?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Skala zapominania

Witaj,
przede wszystkim należy odstawić alkohol,który zaburza kontrolę emocji.Proszę zwrócić się do ośrodka leczenia uzależnień,jeżeli to już jest uzależnienie/tam to zdiagnozują/albo do psychoterapeuty,gdzie można bez używek przyjrzeć się problemom,które trudno Ci jest wyrazić na trzeżwo i spróbować je rozwiązać w inny sposób.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Witam,
najlepiej byłoby pomyśleć o terapii, można nauczyć się rozpoznawać momenty, sytuacje, myśli które poprzedzają wybuchy agresji. Można poznać także głębiej leżącą przyczynę złości. Rożne mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy, częściowo może to wynikać z czynników temperamentalnych, nierzadko także jest to kwestia związana z funkcjonowaniem interpersonalnym. Istnieją także różnego rodzaju treningi z których być może mógłby Pan skorzystać. Jednak w pierwszej kolejności zalecałabym konsultację u psychologa w celu dokładniejszego rozpoznania problemu. Pozdrawiam.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy