Jak zmienić swoje przekonanie?

dobija mnie moja praca i chcę ją zmienić na własną działalność ale gdy niemal mam wszystko zmienić dopada mnie przekonanie, że jestem na to za głupi za mały za słaby beznadziejny i wszystko odpuszczam i tak co jakiś czas to samo. jak to zmienić obejść pokonać

Mgr Anna Byczko Psychologia

Dzień dobry,

Założenie własnej działalności lub jakiekolwiek inne przedsięwzięcia powodujące zmiany wywołują lęk u większości osób i to jest coś naturalnego. Na chwile obecną, aby zminimalizować stres, może Pan pozbierać jak najwięcej informacji za i przeciw temu przedsięwzięciu tak, aby miał Pan poczucie większej kontroli, między innymi np. stworzenie "drzewa decyzyjnego" lub konsultacja z osobami, które już się podjęły tego tematu.

Sam fakt nadmiernej samokrytyki lub niskiej samooceny może Pan skonsultować z psychoterapeutą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.