Jakie badania powinnam zrobić, aby poznać przyczynę obniżonej odporności?

Witam, mam bardzo obniżoną odporność. Co dwa - trzy tygodnie jestem przeziębiona. Staramy się z mężem o dziecko więc bardzo proszę o radę jakie badanie powinnam zrobić aby poznać przyczynę i jakie witaminy powinnam codziennie zażywać aby zapobiegać. Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam M.

Na początek zwykłe badanie lekarskie, morfologię, poziom glukozy, kreatyniny, pr. wątrobowe. Może też będzie konieczne badanie laryngologiczne i stomatologiczne. Często ukryte stany zapalne powodują infekcje. Nie ma dobrych leków uodparniających. Używanie witamin nie ma sensu. Jeśli planuje pani dziecko to jedyna witaminą zalecaną jest kwas foliowy w małych dawkach. Można stosować probiotyki np Asecurin 1 x dz 1 kaps. Są też preparaty immunostymulujące, ale one wzmagają jedynie tzw odporność nieswoistą i radziłbym przed ich zastosowaniem wykonać badania o których wspominałem. Pozdrawiam i życzę zdrowia i powiększenia rodziny :)