Kiwania się podczas słuchania muzyki

Witam serdecznie nazywam się Emil mam 16 lat.. Mój problem polega na tym, że już od małego badzo często kiwam się przy ulubionej muzyce. Trwa to nie raz parę godzin lub minut i często mam na tą ochotę. Kiwam się na łóżkach , wersalkach itd. Jak kiwam to wymyślają mi się nowe historie co bym robił , wymyślam se nowe życie albo biorę z ostatnich dni wydarzenia i je przerabiam jeszcze raz w głowie. Nie raz gadam przy kiwaniu albo gwałtownie ręką rusze czy głową. Nie wiem co to jest i pomóżcie mi
16 LAT ponad rok temu
Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witaj Emil!
Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy. Jeżeli dostrzegasz u siebie niepokojące zachowania, które utrzymują się u Ciebie od najmłodszych lat, np. kiwanie się podczas muzyki, uciekanie w swój własny świat marzeń i wyobrażeń, analizowanie minionych doświadczeń, mówienie do siebie, to najlepiej skonsultować się ze specjalistą, np. psychologiem. Być może Twoje zachowania wynikają z jakichś nieprawidłowości neurologicznych? Może to jakieś zaburzenia ze spektrum autyzmu, zespół Aspergera? Niestety, przez Internet nie zgadnę, dlatego najlepiej, byś razem z rodzicami skonsultował się z lekarzem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

0
Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice
44 poziom zaufania

Emilu
Chyba prawie każdy czasem się zamyśli przy muzyce i się po kiwa, natomiast jeżeli spędzasz w ten sposób znaczną część wolnego czasu, to warto się już nad tym bardziej zastanowić. Nie wiem nic o Twoich kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi. Jeżeli dobrze się z nimi dogadujesz, to być może Twoje kiwanie jest po prostu jakąś formą relaksu.
Ale jeżeli trudno Ci jest w kontaktach z innymi, czujesz się wyobcowany albo nie rozumiesz zachowania innych ludzi, to takie kiwanie może być częścią poważniejszego problemu, zwłaszcza jeżeli często mówisz wtedy do siebie. W takiej sytuacji gorąco polecam, abyś razem z opiekunem wybrał się do dobrego psychologa lub psychiatry dzieci i młodzieży, który przeprowadzi już dokładne dochodzenie w tej sprawie.
A już teraz możesz po prostu spytać innych, jak widzą Twoje kiwanie - czy wydaje im się ono dziwne, niepokojące., czy może czasem mają podobnie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dlaczego podczas głośnej muzyki i tłumu chce mi się wymiotować?

Witam. Od dzieciństwa borykam się z problemem - otóż na każdej imprezie chce mi się wymiotować, czuję ból, ucisk w przełyku. Myślę, że jest to spowodowane głośną muzyką, bo wielokrotnie eksperymentowałam i np. nic nie jadłam, nie piłam gazowanych napojów czy alkoholu, a dalej czułam się źle. Nigdy nie zdarzyło mi się zwymiotować, nie potrafię - nawet jeśli się staram mając nadzieję, że mi ulży to tak naprawdę jakbym nie miała "czym", jakbym nic uprzednio nie jadła. Lekarz po badaniach (sprawdzenie błędnika, USG brzucha i badanie krwi) stwierdził, że nie jest w stanie podać przyczyny, bo wszystkie wyniki wyszły dobrze, a problem jest dla mnie bardzo uciążliwy. Co mi może dolegać?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt :)

Opisane przez Panią niepokojące i utrudniające Pani funkcjonowanie symptomy, wskazują na zaburzenia nerwicowo-lękowe, co wymagałoby osobistej konsultacji i komplementarnego leczenia
w Poradni Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu (bez skierowania)
albo prywatnie.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co oznaczają szelesty w uchu podczas słuchania muzyki przez słuchawki?

Witam, Pisze a zarazem proszę o udzielenie odpowiedzi na mój problem. Polega on na tym iz jak słucham muzyki w słuchawkach na normalnej głośności to od prawego ucha przechodzą mi ciarki na cały bok na żebrach, co powoduje ze jest to nie do zniesienia i muszę zdjąć sluchawki, a gdy zwiększę głośność zaczyna w uchu szeleścić bądź trzaskać . Inna sytuacja gdy jestem na koncercie bądź dyskotece gdzie jest bardzo głośno nie odczuwam ciarek lecz tylko szelesty. W tych sytuacjach najzwyczajniej przyciskam mocno palec do ucha, puszczam i szelesty na 3-5 min ustępują a później wracaja. Sytuacja opisana dzieje się tylko w prawym uchu, lewe funkcjonuje jak powinno. Podczas funkcjonowania w życiu codziennym nie dzieją się takie sytuacje, wszystko słyszę jak powinno, brak odczucia dyskomfortu, jedno jak i drugie moim zdaniem słyszy tak samo. Dzieje się to tylko przy głośnejszych dźwiękach. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty