Kłopoty z dogadywaniem się z rodzicami

Która praca zapewni mi dochód 4000 na rękę co najmniej? Chciałabym się wyprowadzić z domu rodzinnego bo mam dosyć. Wiecznie źle się czuję, nic nie mogę się odezwać bo od razu jestem tą złą i niedobrą. Mam tego dosyć. Jestem sama a koszty wynajmu mieszkania są wysokie i niewiele na życie zostanie. Te 200zł to nawet na czesne nie starczy a chcę jeszcze zdobyć dyplom magistra. A gdzie zostanie na jedzenie, ubrania, na leki na tarczycę i lekarza, na kartę miejską? Reszta z 4000 na aparaty słuchowe

Warto, żeby sobie Pani odpowiedziała na pytanie, co jest teraz dla Pani najważniejsze? Co jest priorytetem? Jakie ma Pani możliwości zrealizowania swoich wartości i potrzeb, a także realizowania tego, co jest realne. Oraz nie zadręczania się tym, co na ten moment rzeczywiście nie jest realne do spełnienia.

Z tego co Pani pisze zasadniczym problemem są trudności w relacjach z rodzicami; jeżeli trudno jest na ten moment fizycznie i materialnie się od nich oddzielić radziłabym podjąć próbę skorzystania z pomocy psychologa lub psychoterapeuty,nie zmieni to sytuacji ale być może pomoże Pani lepiej sobie radzić w takich warunkach w jakich obecnie Pani funkcjonuje.Niewątpliwie trudno poradzić sobie z nieustanna krytyką, szczególnie ze strony najbliższych osób, ważne jest jednak żeby z czasem być w stanie funkcjonować niezależnie od tego co mówią do nas - i o nas inni.