Kłótnie z partnerem o pieniądze

Witam,jestem ze swoim partnerem około trzech lat.Urodziła nam się córka.Będąc w ciąży straciłam pracę,gdyż trafiłam do szpitala z zagr.poronienia,a pracowałam na umowę zlecenie.Kiedy córcia skończyła 4 miesiące,mój facet zaczął się dziennie czepiać,że mam iść do pracy,że jestem leniem,nic nie robię bo siedzę w domu i nie przynoszę pieniędzy.W końcu postawił mi ultimatum,że jeśli nie pójdę do pracy to się rozstaniemy.Ja nie jestem gotowa na to by zostawić małą z kimś obcym.Co powinnam zrobić?

Dzień dobry.

Pieniądze nierzadko stają się źródłem konfliktów w związku, podobnie dzieje się u Pani. Jesteście Państwo odpowiedzialni za los swojego dziecka, które wymaga zarówno opieki, jak i odpowiednich warunków materialnych. Można wobec tego porozmawiać z partnerem i spróbować np. wspólnie ustalić czas, kiedy to Pani będzie się opiekować dzieckiem, oraz przybliżony termin, kiedy zacznie Pani poszukiwać jakiegoś zatrudnienia. Samodzielna opieka nad dzieckiem ma swoje pozytywne strony, chociażby taką, że nie wymaga dodatkowego opłacania (żłobka, niańki), z drugiej jednak strony, warto pomyśleć o przyszłości i mimo posiadania małego dziecka (co nie jest przecież niczym szczególnym, ani nietypowym) zacząć szukać jakiegoś dodatkowego źródła dochodów.

Pozdrawiam.

Uważam, że matka powinna być przy dziecku przynajmniej do 6 miesiąca. Proszę zostawiać Partnera częście samego z dzieckiem to zrozumie......