Sytuacja, gdy kobieta wychowuje dzieci a męża nie ma w domu

Jak sobie poradzic w sytuacji gdy kobieta wychowuje dziecko, jest w domu, a partner pracuje, od rana do wieczora lacznie z weekendami? Jesli juz ma wolne to woli pospac sobie. Kobieta natomiast jest zmeczona obowiazkami i opieka nad dzieckiem i chcialaby naladowac baterie odsapnac oderwac sie od codziennosci i zrobic cos dla siebie ale nie ma jak nie moze liczyc na partnera. Oboje jestesmy nastawieni roszczeniowo.

Witam serdecznie. W trudnej jest Pani sytuacji, bo jest Pani bardzo samotna. Tak napiętego grafiku partnera nie można tłumaczyć jedynie potrzebami materialnymi, zapewne chodzi o jakąś trudność we wspólnym byciu ze sobą. Tezę tą potwierdza fakt, że jak już tata jest w domu to śpi. Myślę, że Państwo obydwoje macie spory problem w takim otwartym i życzliwym byciu razem (oboje jesteście nastawieni roszczeniowo). Najbardziej rozsądna wydaje mi się taka rada, żeby udali się Państwo na terapię par do doświadczonego psychologa -psychoterapeuty. Jeżeli partner nie wyrazi na to zgody proponuję, żeby Pani udała się sama na terapię indywidualną. Na takiej terapii będzie Pani miała okazję poznać swoje emocje, potrzeby, zrozumie Pani przyczyny tego, dlaczego buduje relacje z nieobecnym mężczyzną, wzmocni poczucie własnej wartości i nauczy się bardziej skutecznie rozwiązywać swoje problemy. Małgorzata Danielewicz