Kontakty męża z byłą dziewczyną

Przez dwa lata czułam się jedyną i najważniejszą kobietą dla niego. Po dwóch latach, dowiedziałam się o jego byłej. Zna ją od kilkunastu lat, byli razem kilka lat, potem zerwali, wrócili do siebie, znów zerwali. A potem się przyjaźnili. Dzwonili, rozmawiali o wszystkim. Mówił jej o mnie, o nas, nawet o naszych tajemnicach. Jednak ja o niej nie wiedziałam przez dwa lata nic. Rok temu wzięliśmy ślub, obiecał że zerwie z nią kontakt jednak kłamał. Teraz znów obiecuje. Nie wiem jak mam mu zaufać?

W takich sytuacjach warto także skorzystać z psychoterapii małżeńskiej, która pozwoli przyjrzeć się relacji i zaangażowaniu w nią obojga partnerów, a także pracować nad pożądana zmianą.

Witam Panią serdecznie. Trudny problem Pani opisała, bo rozumiem, że czuje się Pani pominięta w Państwa relacji. Dwiedziała się Pani bowiem, że trzecia osoba wtargnęła w nią nieco. Jeżeli Pani rozmowy z mężem nie przyniosą rezultatu to radziłabym namówić go na terapię małżeńską. Słysząc słowa psychologa na ten temat być może będzie mu łatwiej zauważyć jak źle się Pani z tym czyje i że ta znajomość rozbija, a nie buduje Państwa związek. To tyle od strony pychologicznej, natomiast jeżeli mogę Pani coś doradzić jak kobieta kobiecie to proszę z nim nie rozmawiać z pozycji nieszczęśliwej żony, ale jego atrakcyjnej, zadbanej i pewnej siebie kobiety. Niech Pani nałoży piękne szpilki i użyje wszystkich swoich "kobiecych atrybutów", żeby mu pokazać, że szkoda czasu na "przestarzałe miłości". To Pani mąż, Pani mężczyzna i nie ma powodu, żeby Pani miała się nim dzielić, a tymi ich wspólnymi latami niech się Pani nie martwi, każdy z nas ma jakąś przeszłość, tyko dobrze, żeby to w przeszłości zostało. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz

Miłość jest w rzeczywistości głęboką przyjaźnią. Jeśli Pani mąż ukrywał przed Panią znajomość z ex partnerką to czy może mieć Pani do niego teraz zaufanie? Oczywiście nie może.
Zaufanie jest przecież oczekiwaniem, że partner będzie się starał troszczyć o nasze dobro i zaspakajać nasze potrzeby zarówno teraz jak i w przyszłości. A warunkiem koniecznym zaufania jest nabranie przekonania o przewidywalności jego zachowań. Partner, po którym nie wiadomo czego się spodziewać, budzi niepewność, lęk i nieufność. To właśnie przewidywalność zachowań partnera jest pierwszym krokiem w budowaniu zaufania.
Sugerowałabym przemyśleć czy rzeczywiście warto dalej łączyć z mężem plany na przyszłość. Podstawą dobrej relacji jest przecież poczucie bezpieczeństwa, które rodzi się z zaufania. Jeżeli miałaby Pani ochotę szerzej porozmawiać na ten temat zapraszam. Konsultuję przez telefon, a także przez Skype.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl