Kto powinien wstawać do dzieci?

Mąż pracuje od 9.00 i dopiero ok 18.00 jest w domu.Ja jestem sama z 2 małych dzieci. Pytanie kto powinień wtawać do dzieci? w weekendy wstaje ciągle ja i przez cały tydzień ,a mąż śpi do 10.00 czasami.Ja dodzina 6.00 już na nogach do 21.00 ,czasami dłużej bo wiadomu obowiązki domowe.Mąż pracuje za biórkiem jako informatyk ciągle mówi ,że jest zmęczony.Czuje się trochę jak niewolnica domu,dzieci.Ja wybudzam się na karmienie dzieci ,a meza wypycham czasmi z łóżka jak jestem zmęczona.Mąż się buntuje

Witam!
Powinniście Państwo porozmawiać i podzielić się obowiązkami domowymi. Praca w domu jest równie wyczerpującą,jak praca biurowa. W domu to etat 24-godzinny.
Z drugiej strony obowiązki męża są z pewnością bardzo wyczerpujące fizycznie. Osoby długo pracujące przy komputerze powinny spędzać więcej czasu w.otoczeniu natury spacerując, bawiąc się z dziećmi. Więc może podzielicie Państwo wstawanie w proporcji 3:5, amąż przejmie weekendowe spacery? Wtedy Pani będzie mogła odpocząć w domu.
Žyczę powodzenia,J.Pluta

Witam,
Ustalenie podziału obowiązków w małżeństwie powinno się opierać na szczerej rozmowie o potrzebach. Rozumiem , że jest Pani zmęczona ciągłym przebywaniem z dziećmi. Proszę porozmawiać o tym z mężem. Być może udałoby się wypracować kompromis. Skoro mąż nie pracuje w weekendy mógłby wtedy częściej zajmować się, dziećmi , a Pani podjęła by opiekę w ciągu tygodnia?
Pozdrawiam