Które składniki pokarmowe utrudniają wzajemne wchłanianie?

od kilku lat, codziennie, na śniadanie jem owsiankę /łyżeczki/ : 4 płatki owsiane, 2 otręby owsiane, 1 siemia lnianego, 2 petkow dyni, 1 orzecha laskowego, 1 orzecha wloskiego i 1 sezamu- pestki, orzechy, siemie, sezam zmielone. To z mlekiem 2% tłuszczu. Czy składniki tych komponentów nie gryza się ze sobą, np. utrudniając wchłanianie. Dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam Wiesław.

Panie Wiesławie,

gdyby każdy jadł takie śniadanie to bylibyśmy dużo zdrowsi. :) Owszem błonnik z płatków ogranicza wchłanianie wapnia z mleka, ale są to tak minimalne ograniczenia, że nie ma co zmieniać dobrego śniadania. :)
Życzę zdrowia