le mam spożywać kalorii, żeby powoli zacząć tyć?

Witam, Od kilku miesięcy walczę z anoreksja. Obecnie ważę 36 kg, mierze 158 cm wzrostu. Mam 27 lat. Ile mam spożywać kalorii, żeby powoli zacząć tyc (na razie waga stoi albo maleje). Nie chcę jojo, gwałtownego przytycia, tylko zdrowo dobić do 45 kg. Obecnie spożywam około 1250-1350 kcal.

Dzień dobry,
Jeżeli nie ma spadku wagi to należy spożywać o 500 kcal więcej dziennie niż Pani obecnie spożywa, czyli w Pani przypadku ok 1850 kcal dziennie. Aby uzyskać efekt przyrostu wagi należy spożywać o 500 kcal więcej codziennie. Bardzo ważne jest to aby regularnie uczestniczyła Pani w psychoterapii, gdyż w zaburzeniach odżywiania nie chodzi jedynie o wagę ale o różne mechanizmy podtrzymujące zaburzenia odzywiania. Równie istotne jest to aby była Pani pod opieką lekarza internisty, który będzie monitorował Pani stan somatyczny.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
M.Kesek-Strozik