Machanie rękoma podczas myślenia

Witam. Mam 24 lata i od dziecka mam problem z machaniem rękoma, robie to zawsze gdy intensywnie nad czymś myślę, nierzadko wymyślam historie gdy macham. Nie robie tego przy ludziach, nauczyłem się nad tym panować ale nie moge się tego oduczyć. W dzieciństwie brałem na to leki, chodź nigdy nie z diagnozowano mojej przypadłości. Mam takze tiki i gdy jakiś opanuje pojawia się inny, nie kiedy powtarzam końcówki zdań oglądając film. Zdarza mi się że zamykam się w sobie idąc ulicą i popełnię gafę.

Witaj,
Niepokój ruchowy jest zawsze związany z inną blokadą ,która potrzebuje pomocy specjalisty ,gdyż dotyczy emocji.Jest więc zastępczą formą,uwalniającą napięcie psychiczne.Zamiast leków,postaraj się o wizytę u psychoterapeuty/gabinety pracują zarówno jako placówki prywatne,jak też refundowane przez N.F.Z.Popytaj zatem o zasady/.
Pozdrawiam i zachęcam.

Witam, w tej sytuacji powinien zgłosić się Pan do lekarza psychiatry, który zdiagnozuję Pana oraz wyznaczy dalsze sposoby pomocy, w tym np terapię psychologiczną. Pozdrawiam.