Mam cukrzycę: jak schudnąć bez efektu jo-jo?

Mam 52 lata i cukrzycę typ 2. Stosowałam prawie wszystkie diety, odchudzam się od 16 roku życia. Po każdej diecie dopada mnie efekt jo-jo. Obecnie ważę 115 kg przy wzroście 186. Jestem po diecie Dukana i mój apetyt na słodycze jest tak duży, że nie potrafię sobie odmówić małego "co nie co". Jem często, 5 - 6 posiłków, przestrzegam produktów dozwolonych cukrzykom, ale mam słabość do czekolady 70% kakao, sernika i szybkiego jedzenia. Jeśli mam na coś ochotę, to zaraz to zjadam. Piję 2 litry wody codziennie. Moi rodzice mieli nadwagę, ale nie taką jak ja. Mama chorowała na cukrzycę. Byłam u lekarza i dietetyka, owszem schudłam, najwięcej udało mi się schudnąć 13 kg, ale potem przytyłam 2 razy tyle.

Mój dzień powszedni: 5 rano kawa z mlekiem 0,5% tłuszczu bez cukru, potem 2-3 kanapki z chleba orkiszowego z masłem i serem białym lub żółtym, pomidor lub papryką albo ogórek. O godz. 9 jem 2 śniadanie, owoce jabłko, pomarańcza, melon, mango itp (unikam bananów, gruszek i winogrona). Obiad zjadam po godz. 13, kawałek mięsa drobiowego, czasem rybę lub naleśniki z serem, surówki z kapusty, badź buraki, czasem sałatę itp. Najwięcej zjadam po powrocie z pracy po godz. 17. Zjadam kiełbasę, potem bułeczkę drożdżową, potem herbatę na trawienie. Kolacja między 19 - 20, kefir naturalny 400 ml z 2 łyżkami otręb. Potrafię dojadać w nocy, piję herbatkę z melisy i jeszcze małe "co nie co". Bardzo chcę schudnąć, ale bez efektu jo-jo. Proszę o pomoc

Witam serdecznie!

Przyznam, że jestem zaskoczona Pani dietą. Wspomina Pani, że choruje na cukrzycę typu ii, a spożywa Pani produkty o wysokim indeksie glikemicznym. To sprawia, że przed włączeniem diety wskazana jest wykonanie profilu glukozy. W źle prowadzonej cukrzycy masa ciała może wzrosnąć, a także utrudniać odchudzanie.

Jak sama Pani zauważyła najlepsze wyniki diety były podczas stosowania diety ułożej przez dietetyka. Przypuszczam, że nawrót kilogramów nastąpił po zrezygnowaniu z diety. Wydaje się zatem. że powinna Pani powtórnie wrócić do poradni dietetycznej.

Ze względu na brak danych na temat leczenia choroby przewlekłej nie mogę udzielić Pani informacji na temat najlepszej diety.

Pozdrawiam.