Mój chłopak strasznie chudnie, boję się, że go stracę. Co mam zrobić?

Mam chłopaka, jestem już z nim rok, między nami jest wszystko dobrze, ale od jakiegoś czasu zaczęłam dostrzegać, że strasznie chudnie - namówiłam go, by poszedł do lekarza. Okazało się, że to może być anoreksja wrodzona - nie wiem co to jest i na czym polega, nawet czy dobrze napisałam.

Wiem tylko, że je normalnie, nawet duże ilości - to nie może być anoreksja. Lekarz doradził, by poszedł do psychiatry, ale go na to już nie namówię - wstydzi się tego, a ja nie wiem co mam robić. W ciągu miesiąca schudł 14 kg i boję się, że go stracę. Czy to może być coś innego? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Witam!

Anoreksja jest bardzo poważną chorobą, która może dotknąć kobiety, jak i mężczyzn. Polega ona na kontrolowaniu przyjmowania pokarmów oraz zaburzonym obrazie własnej osoby. Jeżeli chłopak ma zdiagnozowaną anoreksję, to tylko leczenie psychiatryczne oraz oddziaływania terapeutyczne mogą mu pomóc.

Anoreksja jest związana przede wszystkim z psychiką. Objawy zewnętrzne, fizyczne są wynikiem zaburzeń psychicznych. Może Pani zaproponować chłopakowi wizytę u lekarza psychiatry i starać się mu wytłumaczyć, jak wygląda przebieg tej choroby.

Warto, żeby doczytała Pani na ten temat, dowiedziała jak najwięcej. Dzięki temu będzie Pani bardziej świadoma problemu i będzie umiała Pani pomóc chłopakowi. Jeśli chłopak nie będzie chciał skorzystać z pomocy psychiatry, wtedy powinna Pani porozmawiać z jego rodzicami i wspólnie spróbować go namówić.

Pozdrawiam