Boję się o mojego chłopaka. Co mu jest?

Zacznę od tego, że od 7 lat mam wspaniałego chłopaka, ale od jakiegoś roku przeżywam koszmar - on faszeruje się witaminami: potas, magnez, dużo magnezu. Uważa, że musi go brać, bo ma niedobór - ma szybkie bicie serca, pocenie dłoni, kłucie w mostku.

Przerasta mnie to, bo wkręca sobie różne choroby, a robił wszystkie możliwe badania i jest zdrowy jak ryba. Wiem, że na pewno mnie nie okłamuje i ma takie objawy, jakie wcześniej wymienił, ale on wyczytuje różne rzeczy na internecie i potem ma objawy wszystkich tych chorób, a za chwilę uważa, że to jednak niedobór magnezu, bo w młodości dużo pił, co oczywiście jest nieprawdą.

To wszytko jest bardzo uciążliwe. Dodam, że do pracy zabiera wodę z rozpuszczonym koncentratem, bo ponoć ma dużo potasu. Jak mam mu pomóc? Obawiam się, że niedługo to i ja sfiksuję.

Witam!

Pani chłopak powinien skonsultować się z lekarzem, który mógłby mu wytłumaczyć, że branie jakichkolwiek środków w nadmiarze jest szkodliwe. Szczególnie kiedy chcemy uzupełnić braki pierwiastków sprzed lat. Myślę, że powinna Pani w takiej sytuacji zadbać o siebie i zastanowić, jakiej chce przyszłości.

Związek dwojga ludzi powinien opierać się na wzajemnym szacunku i wsparciu. Partner, jeśli nie ma żadnych zaburzeń somatycznych, a nadal uważa, że jest chory, powinien zasięgnąć opinii psychiatry. Mogą się u niego rozwijać zaburzenia psychiczne związane z lękiem o swoje zdrowie.

Pani natomiast powinna poszukać dla siebie pomocy i postarać się ustabilizować swój stan emocjonalny. W razie silnych emocji i problemów może Pani korzystać z telefonu zaufania. Rozmowa z konsultantem pozwoli zmniejszyć napięcie emocjonalne i poprawić nastrój

Pozdrawiam