Molestowanie dziecka

5l. corka opowiedziala mi jak były mąż dotykał ją w miejsca intymne. Zgłosiłam sprawę-prokurator umorzył śledztwo. Apelacja kuratora też nie pomogła. Pomimo 3opinii psychologów ze dziecko było molestowane nie jestem w stanie nic udowodnić. Póki co ukrywamy się od kilku m-cy ale jakk długo będzie to możliwe?!Kiedyś będzie musiała wrocic do przedszkola. Córka b.sie zmieniła odkąd go nie widuję(na korzyść). Psychicznie nie mogę sobie z tym poradzić, jestem wrakiem mimo terapii Jak mamy żyć dalej?

Rozumiem, że czuje Pani frustrację, a być może także bezradność. To trudne. Zachęcam do omawiania tego podczas psychoterapii. Odbudowanie poczucia sprawstwa, wiary w siebie i ludzi wymaga cierpliwości. Warto także zapewnić pomoc psychologiczną córeczce.

Kluczową i bezwzględnie priorytetową sprawą jest zapewnienie bezpieczeństwa Pani i Córce. Niewiele napisała Pani szczegółów, ale wystarczająco, żeby stwierdzić- póki trwa realne zagrożenie, terapia nie przyniesie wymiernych efektów. Acz nie zachęcam bynajmniej do jej przerywania, pomoc psychologiczna może być Pani bardzo potrzebna, nawet jeśli początkowo będzie miała ona charakter interwencji kryzysowej, wsparcia w trudnej sytuacji, w jakiej się Pani znalazła. A do tego, żeby odbudować wewnętrzne zasoby siły, poczucia bezpieczeństwa, spokoju- potrzeba zwykle więcej czasu.