Nadopiekuńcza matka 28-latki

Moja matka jest bardzo nadopiekuńcza. Od zawsze nie szanowała mojej prywatności, od niedawna dopiero nie otwiera np. mojej prywatnej korespondencji. Wcześniej nagminnie grzebała mi w ubraniach i rzeczach. Nie zostawiam nigdzie prywatnych rzeczy takich jak telefon, czy komputer, kalendarz bo wiem że będzie przeszukiwany. Matka często wmawia mi niestworzone rzeczy które "niby robiłam". Sama żyje jakby w izolowanym perfekcyjnym świecie, gdzie nikt nie popełnia błędów.

Warto przepracować relacje z mama z psychologiem. Mam wrażenie, że w rodzinie jest tendencja do przekraczania granic, nadmiernej kontroli, na tle której pojawiają się konflikty. W takich sytuacjach jednak problem najczęściej jest bardziej złożony- być może też Pani potrzebuje zmiany- stawiania granic, usamodzielnienia, jasnego komunikowania swoich uczuć, emocji, potrzeb itp. Zachęcam do skorzystania z pomocy- terapii indywidualnej lub terapii rodziny.