Napady stresu

Moim problemem jest stres. Dopada mnie w najmniej oczekiwanym momencie np. gdy jadę autobusem lub przeglądam strony internetowe. Kompletnie bez powodu, bo nic w moim życiu takiego się nie dzieje. Po prostu zaczynam odczuwać dyskomfort w okolicy brzucha, tak jakby motylki w brzuchu czy coś takiego, dokładnie tak jak podczas stresu. Ale naprawdę nie wiem co może to powodować ponieważ wiodę sobie sielskie życie i tak na dobrą sprawę to niczym się nie martwię...czym to może być spowodowane.Aneta,19l
ponad rok temu

Psychologia międzykulturowa

Witam serdecznie,
Aneta napisałaś, że w chwili obecnej niczym się nie martwisz i że prowadzisz "sielskie" życie. Zastanów się więc, czy w niedalekiej przeszłości narażona byłaś na sytuacje stresogenne. Być może Twoje obecne samopoczucie jest wynikiem pewnych doświadczeń z przeszłości.
Postaraj się ograniczać napięcie nerwowe. Pomocna może okazać się aktywność fizyczna. Możesz również brać magnez, aby wzmocnić układ nerwowy.
Pozdrawiam

0

Witam,

mogą to być zaburzenia lękowe, jednak żeby dotrzeć do przyczyny problemu potrzebny jest szczegółowy wywiad i diagnostyka, w tym celu zalecam konsultację u psychologa/psychoterapeuty.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty