Napady złości i pochopne podejmowanie decyzji o rozstaniu u chłopaka

Napady zlosci u faceta.Kiedy sie poklucimy on trzyma zlosc w sobie nawet pare dni pomimo tego ze powod jest blachy.Podejmuje decyzje o rozstaniu i zawsze musze duzo zniesc zanim mu wytlumacze ze nie tedy droga.nie wiem jak poradzic sobie z ta zloscia i upartoscia. Chcialam przekonac go mozliwa bedzie pomoc specjalisty ale on ten pomysl od razu odrzuca.Jak mam z nim rozmawiac. bardzo kocham a on twierdzi ze tak nie jest.On swoja milosc do mnie porownuje czasem do nienawisci co mnie bardzo martwi

odpowiedz na portalu nic nie zmieni, pytanie dlaczego Pani wybrala takiego partnera i jaka role pelni on w Pani zyciu...warto sie temu przyjrzec. polecam psychoterapie u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry. Z Pani opisu wynika, że Pani partnerem kierują bardzo silne emocje, następuje też ich nagła zmiana - od miłości do nienawiści. Trudno teraz określić dlaczego tak jest, to musiałby zdiagnozować terapeuta podczas kilku sesji. Myślę, że istnieje małe prawdopodobieństwo, że Pani chłopak się zmieni, jeżeli nie chce nad sobą pracować. Ciekawe tez jest, że "zakochała się" Pani w takiej osobie. Być może warto, żeby Pani porozmawiała z terapeutą i przyjrzała się swoim relacjom i nabrała obiektywizmu. To nie będzie łatwe, ale myślę, że warto. Pozdrawiam.

Witam Panią serdecznie. Jest Pani w dosyć trudnej sytuacji, bo Pani partner ma duży problem z wyrażaniem i kontrolą złości. Jak się zezłości to niszczy relacje, a to każdemu z nas jest bardzo trudno unieść. W dodatku nie chce się zgłosić na terapię, a to jest właściwa metoda leczenia takich zaburzeń. Natomiast bardzo istotna jest tutaj Pani. Jeżeli chce mieć Pani lepsze rozumienie siebie, zwłaszcza tego, dlaczego zbudowała Pani związek z tak trudną osobą (bo to nie jest przypadek) powinna Pani poszukać doświadczonego psychologa - psychoterapeuty. Ja polecam szczególnie psychoterapię psychodynamiczną lub analityczną. Podejmujac leczenie będzie miała Pani okazję zrozumieć swoje wybory, uczucia jakich Pani doświadcza i albo będzie Pani starała się zmianiać partnera albo zrezygnuje Pani z tego związku i spróbuje zbudować inny, bardziej dojrzały. Ja życzę powodzenia. Małgorzata Danielewicz