Nasiona konopi jadalnej w diecie

Witam . Chciałabym się dowiedziec ile tak mniej więcej łyżeczek nasion konopi jest w zapotrzebowaniu dziennym? Dziękuję

Sylwia Ogrodowczyk

Łyżeczka, dwie i wystarczy.

Pozdrawiam

Witam Panią,
z racji faktu ,że nie podała Pani czy dodając nasion konopi jadalnych chce uzupełnić Pani w diecie białko(B),węglowodany(W) czy tłuszcze(T), czy może błonnik, ciężko jest nawet w przybliżeniu określić, ile gram nasion potrzeba do właściwego zbilansowania Pani diety. W przybliżeniu podam wartości odżywcze składników znajdujących się w 100g niełuskanych ziaren:
Węglowodany-24 g,Białka-21,5 g,Tłuszcze-30,6 g,Minerały-4,9 g,Woda-5 g, Błonnik-13 g. W przypadku nasion łuskanych wartości odżywcze wyglądają następująco:
Łuskane ziarno konopi
Składniki odżywcze na 100 g
Węglowodany-7,6 gBiałka-33,83 gTłuszcze-45,1 gMinerały-5,6 Woda-6,8 g,Błonnik-1 g
Dlatego w jednym przypadku dodanie 1-2 łyżeczek np łuskanych ziaren będzie właściwe , a w innym, 3 łyżki stołowe, też mogą być właściwie wkomponowane w jadłospis.
Więcej w temacie przeczytasz na stronie:
http://www.wszelaki.fitdietetyk.pl/moja-poradnia/o-mnie/

Pozdrawiam
Robert Wszelaki