Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 4 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Natrętne myśli, które ustępują po wypiciu piwa

Witam,mam 18 lat, od paru dni dziwnie się czuję, mianowicie ciągle o czymś myślę i nie da się tego przerwać, dopiero jak wypiję parę piw czuję się normalnie, czego to są oznaki i jak mogę to wyleczyć, ponieważ ciężko mi normalnie funkcjonować.
18 LAT ponad rok temu

Pokolenie internautów - co im grozi

Zalecam wybrać 15 min. dziennie aby oddać się całkowicie temu myśleniu, nie chcieć go przerywać, wpływać, cenzurować.

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta (PTP nr 564), specjalista terapii rodzin.
0

Na pewno ważne jest czego te myśli dotyczą, czy masz jakieś problemy, czym się zamartwiasz? Cokolwiek to jest alkohol ich nie rozwiąże, a Ty jesteś na dobrej drodze żeby wpaść w mechanizm regulowania emocji za jego pomocą. To jeden z mechanizmów sprzyjających rozwojowi choroby alkoholowej. O tym jak się czujesz, co się z Tobą dzieje lepiej po prostu porozmawiać z kimś bliskim. To niekoniecznie problem, który od razu trzeba leczyć. Gdyby taka rozmowa jednak nie pomogła zgłoś się do psychologa czy psychoterapeuty po pomoc. Otrzymasz informację co dalej robić i czy potrzebna jest konsultacja z lekarzem psychiatrą.

0

Tak jak sugerowałam zgłoś się do specjalisty. Aby skorzystać z pomocy psychiatry nie potrzeba skierowania. Na wizytę zarówno u psychiatry jak i psychologa w publicznej placówce trzeba trochę zaczekać, więc lepiej tego nie odkładać.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy