Natrętne myśli, które ustępują po wypiciu piwa

Witam,mam 18 lat, od paru dni dziwnie się czuję, mianowicie ciągle o czymś myślę i nie da się tego przerwać, dopiero jak wypiję parę piw czuję się normalnie, czego to są oznaki i jak mogę to wyleczyć, ponieważ ciężko mi normalnie funkcjonować.
18 LAT ponad rok temu

Na pewno ważne jest czego te myśli dotyczą, czy masz jakieś problemy, czym się zamartwiasz? Cokolwiek to jest alkohol ich nie rozwiąże, a Ty jesteś na dobrej drodze żeby wpaść w mechanizm regulowania emocji za jego pomocą. To jeden z mechanizmów sprzyjających rozwojowi choroby alkoholowej. O tym jak się czujesz, co się z Tobą dzieje lepiej po prostu porozmawiać z kimś bliskim. To niekoniecznie problem, który od razu trzeba leczyć. Gdyby taka rozmowa jednak nie pomogła zgłoś się do psychologa czy psychoterapeuty po pomoc. Otrzymasz informację co dalej robić i czy potrzebna jest konsultacja z lekarzem psychiatrą.

Tak jak sugerowałam zgłoś się do specjalisty. Aby skorzystać z pomocy psychiatry nie potrzeba skierowania. Na wizytę zarówno u psychiatry jak i psychologa w publicznej placówce trzeba trochę zaczekać, więc lepiej tego nie odkładać.