Nerwowość i agresja w związku

Witam,jestem w zwiazku od ponad 2 lat,od dluzszego czasu partnerka stala sie bardzo nerwowa,agresywna,za wszystko mnie krytykuje,o wszystko mnie obwinia.Jestem osoba nerwowa.Podam jeden z dziesiatkow sytuacji: jestesmy w sklepie przy stoisku z pieczywem i mowie do partnerki-wybierz dla siebie chleb,ona po chwili przebierania mowi do mnie idziemy nic nie wybierajac.Po powrocie do domu mowi do mnie: mogles kupic dla mnie jakis chleb.... Bardzo prosze o rade co robic,jak na takie sytuacje reagowac.

Warto także jasno komunikować swoje potrzeby i stawiać granice. Nie może Pan być i nie jest odpowiedzialny za wszystko. Jeśli więc partnerka przy każdej okazji Pana wini, to być może jest coś innego, jakaś inna złość czy uraza pod tym? Warto zacząć rozmawiać, pytać także o realizowane potrzeby i oczekiwania partnerki w związku. Poszukiwać możliwości, które pomogą Państwu lepiej się komunikować.

Witam. Może oczekuje od Pana więcej zdecydowania, podejmowania za nią pewnych decyzji, które były by dowodem, ze Pan ją kocha. Takie kobiece gierki...
Być może oczekuje od Pana jeszcze czegoś, bo uznała, że dwa lata bez zmian, to jakoś tak ...niepewnie. Powodów może być mnóstwo, póki Pan ją o to nie spyta, to nie będzie wiedział jak jest na prawdę. Pyta Pan o reakcję. Reakcja jest kontynuowanie dialogu. Czyli opisuje Pan sytuację i np,pyta: z jakiego powodu nie wybrałaś dla siebie chleba? Albo wyjaśnia: z jakiego powodu zaproponował Pan, aby ona wybrała chleb. Po prostu zwyczajna rozmowa.