Niska samoocena przy dziewczynie

Witam. Jestem nastolatkiem, od roku jestem w związku. Moim problemem jest to, że czuje się gorszy od mojej dziewczyny. Nie miałem podobnych problemów przed związkiem. Moja dziewczyna ma świetne wyniki w nauce, jest wysportowana. Ja niestety nie. Nie czuje się gorszy przy innych osobach, tylko przy niej. Proszę o pomoc, gdyż jest ona naprawdę świetną osobą, bardzo mi na niej zależy, a od roku strasznie się męczę i załamuje psychicznie. Z góry dziękuję za pomoc.

Zachęcam do wizyty u psychologa, który pomoże Panu zrozumieć Pana emocje i odczucia. Związał się Pan z dziewczyną, która z jakiś powód wzbudza w Panu kompleksy, powoduje, że zaczyna Pan gorzej o sobie myśleć. Warto przyjrzeć się, co takiego dzieje w Pana związku oraz w Panu, że tak Pan reaguje. Pomocny w tym może być psycholog/ psychoterapeuta.

Mgr Agata Hensoldt-Jankowska

Ma Pan o sobie bardzo złe zdanie. Jeśli Tak wspaniała dziewczyna chce się z Panem spotykać to widocznie wyniki w nauce nie są tak ważne jak się Panu wydaje. Dobrze widzieć swoje mocne strony, a nad słabszymi pracować. W związku niekoniecznie trzeba udowadniać kto jest lepszy bo to zwykle prowadzi do rozstania.